חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 
חתונה יהודית > טיפים > 10 טיפים לבחירת תזמורת חתונה - עשה ואל תעשה

 

מזל טוב! אתם מתחתנים ! כל כך הרבה פעמים ראיתם את התהליך הזה קורה מבחוץ, והנה פתאום, אתם אלו העומדים במרכז ההתרחשות. מליון משימות לעשות, לחצים מכל הכיוונים, החלטות ובחירות קלות וקשות מכל עבר. החלטנו לעזור לכם עם מעט מידע פנימי ומושכל, לפחות לגבי עניין אחד בו אנו מבינים. קבלו את עשרת הטיפים החשובים לבחירת להקה לאירוע שלכם:
 
א.  כלל בטיחות מס' 1 כאשר אתה עולה על טרמפ, לעולם אל תאמר לנהג לאן אתה צריך להגיע, שאל אותו לאן הוא נוסע. כאשר אתם פונים למנהל להקה, אל תאמרו לו מה אתם מחפשים או רוצים. נסו לשאול אותו מה הסגנון הכללי של הלהקה, נסו לשמוע את הלהקה מבצעת את מה שטבעי לה לבצע, ואת זה תשפטו.
 
ב.  שתי הדרכים האידיאליות לשמוע הרכב הן: א. חתונה ב. פרזנטציה. בחתונה היתרון הברור הוא שמיעת הסאונד המלא של הלהקה בתנאי אמת, והחסרון הוא שאופי הזוג והקהל משפיע באופן ניכר וסובייקטיבי על האנרגיה והנגינה לחיוב או שלילה. היתרון בפרזנטציה הוא שניתן לראות את הלהקה "על נקי" ללא השפעות חיצוניות, והחסרון הוא שאין את היתרון הברור שיש בחתונה כפי שציינו לעיל.
 
ג.    כאשר מגיעים לשמוע הרכב, כדאי שלא לבוא עם יותר מדי ציפיות או רצון לשמוע דבר מסויים ומוגדר. שמעתם והתלהבתם ביחד, המוזיקה צלצלה בפעמון שלכם,זה העיקר.
 
ד.   לעולם אל תקחו להקה על פי שמיעה של דיסק אולפן. מעבר לעובדה שהם יכולים לתת לכם דיסק שאינו שלהם, להקלטת אולפן אין יותר מדי קשר מחייב למציאות ההופעה החיה, אל תלכו שולל אחרי הסאונד הנוצץ, הוא מגיע מעולם אחר. גם לגבי דיסק מהקלטת חתונה אנו ממליצים להזהר אבל דוקא מהכיוון השני, אתם עלולים לפספס להקה מצוינת רק בשל סאונד הקלטה בינוני שאינו משקף בכלל את מציאות החתונה.
 
ה.   מצאתם להקה בפחות מ-1300 $ מבלי לשמוע אותם מנגנים חי? היזהרו! אלא אם כן מדובר בשלישיה או מקס' רבעייה, סביר להניח שמדובר בנגנים לא-מקצועיים. נגן מקצועי לא יקח פחות מ-150$ לערב, מערכת סאונד כולל סאונדמן מקצועי לא יעלו פחות מ-400$ וזה עוד בלי לדבר על הוצאות ניהול, פרסום, חזרות, נסיעות והוצאות נלוות, תעשו את החשבון בעצמכם.
 
ו.    כדאי לשאול את מנהל הלהקה מהי ההכשרה המוזיקלית של נגניו. במקרים רבים, נגנים שלמדו "באקדמיה למוסיקה" או "ברימון" הינם נגנים מקצועיים שהנגינה היא מרכז חייהם, אותם אתם מחפשים.
 
ז.   ניתן לבקש ממנהל הלהקה טלפון של לקוחות עבר להמלצות. אמנם הוא יתן לכם לדבר עם לקוחותיו המרוצים, אך גם מהם, בבירור נכון, תוכלו למצוא את נקודות החיוב או השלילה אותם אתם מחפשים.
 
ח.    אל תסגרו על להקה בלי חוזה! ישנם הרבה פרטים הנעלמים לחלוטין מעינכם כל עוד לא ראיתם שחור על גבי לבן חוזה המפרט על מה הלהקה מתחייבת מולכם ועל מה אתם מתחייבים מולה. אל תבהלו מחוזה לקוני ומשפטי, ככל שהחוזה מדויק יותר, כך אי-הנעימות הפוטנציאלית בעתיד קטנה יותר. קיראו את החוזה בעיון, שאלו לגבי כל דבר לא מובן ואל תתביישו שלא להסכים לסעיף מסוים או לחלק ממנו, אלו הם דברים ברי-שנוי. כמו כן ביכולתכם להוסיף סעיפים לחוזה, כמו למשל שנציג מטעמכם יוכל להורות ללהקה על הנמכת הווליום וכיוב'. אי מציאותו של חוזה אצל מנהל הלהקה מעיד על חובבנות, הזהרו!
 
ט.  מנהל להקה טוב הוא זה שמציג בפניכם בדרך כלל לראשונה את כל פרטי הלו"ז של הארוע שלכם לפרטי פרטים. במקרים רבים הפגישה עם מנהל הלהקה היא זו שממחישה לכם יותר מכל את מבנה החתונה ושלביה מתחילתם עד סופם. ביכולתכם להתייעץ עימו גם בנושאים כגון מתי הגיוני להוציא את המנה העקרית, ולא רק איזה ניגון מתאים לסיבובים של הכלה סביב החתן. אל תצאו מהפגישה עם מנהל הלהקה לפני שברור לכם מה הולך לקרות בכל שלב של הארוע, באיזו שעה אמור להתרחש כל שלב, איזה סוג מוזיקה או ניגון מיוחד לבקשתכם יהיה בכל שלב (כגון בזמן ברכת הכלה), והשתדלו לודא שהכל רשום הן אצלכם והן אצלו.
 
י.   כפי שאתם ודאי יודעים, בחירה נכונה של בן או בת זוג, מסתמכת בעיקר, בסופו של דבר, על הלב. ההמלצה הכי חמה שלנו, בכלל בחיים אך גם עם בחירת להקת החתונות שלכם היא: לכו עם הלב. ושוב מזל טוב.
 
הכותב הוא יוסי סוויד, זמר ומנהל להקת אורות גבוהים. לפרטים ושאלות כולל לקבלה של חוזה לדוגמא או דף לו"ז חתונה, שלחו מייל ל-   ysuede@gmail.com         או התקשרו אלי ל- 0508695524.
כמו כן , לחצו כאן למידע נוסף על אורות גבוהים.
בהצלחה!!!