חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 
חתונה יהודית > מאמרים   >  מאמרים תורניים עבור אל   

זוגיות |
בר מצוה |
הדרכה לחתונה |
ברית מילה |
משפחה |
ישיבת הקיבוץ הדתי |

 

 כללי


 כיסוי ראש לאחר חתונה  | >>
05/04/2011
מאמר חתונה ושמחות בנושא כיסוי ראש לאחר חתונה אנו עומדים בפני חתונה ויש לאישתי לעתיד התלבטויות בכל הנוגע לכיסוי ראש לאחר החתונה נשמח אם תוכל לעזור לנו לברר את מקור החיוב, גדריו ואיך כדאי לגשת לנושא בתודה מראש
 להציב את בן הזוג בראש  | >>
19/01/2011
מאמר חתונה ושמחות בנושא להציב את בן הזוג בראש הקדמת צרכי בן הזוג לצרכינו לא הופך אותנו לכנועים, אלא מצהיר על קדימות מעמדם הנישואין על פני הפרט
 דייט לאחר הנישואים  | >>
19/01/2011
מאמר חתונה ושמחות בנושא דייט לאחר הנישואים מתי הייתה הפעם האחרונה בה יצאת עם אשתך/בעלך לפגישה – רק שניכם, בלי ילדים, בלי חברים, רק אתה והיא? אם הייתם צריכים לעצור ולחשוב, אפילו לשנייה, כדי למצוא את התשובה, אז המצב לא טוב.
 מתכוננים לחיים- על הדרכת כלות וחתנים  | >>
08/03/2010
מאמר חתונה ושמחות בנושא מתכוננים לחיים- על הדרכת כלות וחתנים היום שאחרי החתונה- מציאות חדשה שבוודאי דורשת הכנה יסודית ורצינית לא פחות מאשר האירוע
 מתי טוב להתחתן?  | >>
17/12/2008
מאמר חתונה ושמחות בנושא מתי טוב להתחתן? שיעור מוקלט מאת הרב גבריאלי ראש ישיבת נווה דקלים- חלק 1 (55:32)
 משפחה אחרי לידה  | >>
07/08/2008
מאמר חתונה ושמחות בנושא משפחה אחרי לידה אשתי עומדת לפני לידה חמישית בעז"ה. מנסיון העבר אני זוכר שנוצר בינינו מתח אחרי לידות. כאשר אשתי חוזרת הביתה עם תינוק חדש, היא רוצה שאקדיש את כולי אליה. אפילו לעבודה קשה לי לצאת. במיוחד אני מרגיש שהיא מגבילה אותי בהליכה לתפילות במנין ולשיעור קבוע שיש לי. אני מבין שליולדת יש זכויות אבל גם לי יש זכויות. האם אפשר לומר לה שלא תתפנק...
 אני ואתה נשדך את העולם  | >>
07/08/2008
מאמר חתונה ושמחות בנושא אני ואתה נשדך את העולם לא חייבים תואר שלישי מהאוניברסיטה, אין צורך בניסיון קודם ואפילו לא חייבים להיות נשואים. כל מה שצריך זה רק רצון טוב ומוכנות לקצת השקעה ו(כמעט) כל אחד ואחת יכולים.
 ענישה חינוכית  | >>
30/07/2008
מאמר חתונה ושמחות בנושא ענישה חינוכית ענישה חינוכית בבית, במשפחה, יש בה את שני סוגי העונש: יש עונש טבעי, ויש עונש כתגמול, ובו צריך זהירות רבה
 בחורה חילונית ובחור דתי  | >>
30/07/2008
מאמר חתונה ושמחות בנושא בחורה חילונית ובחור דתי האם יכולים בני זוג, שאחד מהם דתי והשני חילוני, לחיות ביחד באושר? האם יש דרך להיפגש באמצע או שמא עדיף שלא להמשיך כלל את הקשר?
 אולי טעיתי בבחירה?  | >>
09/07/2008
מאמר חתונה ושמחות בנושא אולי טעיתי בבחירה? אני נשוי כארבע שנים, בדרך כלל בשמחה ואושר עם אשתי וילדינו. אך לפעמים אני מרגיש כאילו יש ירידה באהבה שאני רוחש לאשתי, בדרך כלל זה אחרי ויכוח או כעס של אחד על השני. כשרגש האהבה נחלש עולות מחשבות שאולי בעצם טעיתי בבחירה, ואולי אני צריך להקים בית עם אשה אחרת. האם המחשבות הללו נכונות?
 נפרדים וחוזרים  | >>
16/06/2008
מאמר חתונה ושמחות בנושא נפרדים וחוזרים "לפני שבע שנים פגשתי מישהו. הוא בדיוק התאושש מגירושין והתאהבתי בו במהירות. מאז עברו עלינו כמה שנים סוערות. כיום, לאחר שבע שנים ושינויים רבים, שוב נפגשות דרכינו. אני רצינית בכוונתי להשקיע את כל המאמצים בקשר הזה כדי לגרום לו לעבוד. למרות זאת, בשנה האחרונה נפרדנו וחזרנו כל כך הרבה פעמים, עד שהפסקתי לספור. הפרידות מלוות בהצהרות כגון, "אני אוהב אותך אבל אני לא מאוהב בך", "אני לא מוכן למחויבות" ו"אני לא יכול לראות את עצמי מתחתן שוב".
 הסכמי קדם נישואים  | >>
04/06/2008
מאמר חתונה ושמחות בנושא הסכמי קדם נישואים הסכמי קדם נישואים- אחת התופעות הנפיצות והמרתקות ביותר בציבור הדתי-לאומי
 הורים מכים  | >>
03/04/2008
מאמר חתונה ושמחות בנושא הורים מכים אני רווק בן 22, רוב הזמן לא נמצא בבית הורי. כשאני מגיע, קשה לי מאד, כאשר אני רואה איך אבי מזלזל באימי, והיא כמובן עונה לו. אבל הקושי הגדול שלי הוא כאשר אחד מהם מכה את האחים הקטנים שלי. אני מתחלחל מכך, וכאילו רוצה בכח לעצור אותם, מפני שאני יודע כמה סבלתי מאותו יחס. אני אוהב את האחים שלי. מה אני צריך לעשות במצבים כאלה?
 מי צודק - אבא או אמא?  | >>
30/03/2008
מאמר חתונה ושמחות בנושא מי צודק - אבא או אמא? אין כל סיבה שילד בן שנתיים יתעורר בלילה, כפי שאדם מבוגר אינו קם סתם. הילד מתעורר מפני שאתם נענים לצעקותיו
 לחנך ובכיף  | >>
02/03/2008
מאמר חתונה ושמחות בנושא לחנך ובכיף כך דרכו של תינוק, ילד קטן: הוא "קורא" את מחשבות ההורים עליו, ומהם הוא "לומד" מה מצפים ממנו, וממילא כך הוא נוהג
 רוצה להתחתן  | >>
20/02/2008
מאמר חתונה ושמחות בנושא רוצה להתחתן אני רווק שמאד רוצה להתחתן. אני מתאמץ ואינני מסרב להצעות, אבל לצערי, אינני מצליח למצוא את הזיווג המתאים לי. לפעמים אחרי פגישה או שתיים אני כאילו מרגיש חוסר רצון להמשיך. לפעמים דווקא כשאני מרגיש שהבחורה לא כל כך רוצה, אני נמשך ורוצה להמשיך, אבל היא מחליטה להפסיק, כך זה כבר כמה שנים ואני מרגיש "תקוע" ללא מוצא.
 רישום לנישואים  | >>
20/02/2008
מאמר חתונה ושמחות בנושא רישום לנישואים על בני זוג הבאים להירשם לנישואין, להופיע בלשכת רישום נישואין במועצה הדתית הקרובה למקום מגוריהם בין שלושה חודשים ל- 45 יום לפני מועד הנישואין. רשם הנישואין ימלא את פרטי בני הזוג בתיק הנישואין ויפנה את הכלה לרבנית, לשיחה ולקביעת תאריך הנישואין.
 אחרי החתונה  | >>
20/02/2008
מאמר חתונה ושמחות בנושא אחרי החתונה אחרי הנישואין תוכלו לשנות את מעמדכם במשרד הפנים. באתר משרד הפנים תוכלו לבדוקכיצד ניתן לשנותשם משפחה אחרי הנישואין, וכיצד ניתן לשנות את המצב האישי מרווקיםלנשואיםבתעודת הזהותובמרשם האוכלוסין. כמו כן, באפשרותכם לקבל מידע אודות שינוי המצב האישי באמצעות הדואר כדי לחסוך בזמן.
 ברית מילה- העובדות האמיתיות  | >>
31/01/2008
מאמר חתונה ושמחות בנושא ברית מילה- העובדות האמיתיות ישנו היום עיוות גדול בנוגע לברית המילה, והרבה מאוד עמותות פועלות (בעיקר באינטרנט) כדי להשמיץ את ברית המילה. גופים אלו מפרסמים
 ברית מילה רפואית  | >>
31/01/2008
מאמר חתונה ושמחות בנושא ברית מילה רפואית לאחרונה, יותר ויותר הורים בוחרים לערוך לבנם "ברית מילה אצל רופא", הסיבה לכך שההורים חשים שאצל רופא הברית בטוחה יותר ולעיתים מתאימה יותר לתפיסת העולם שלהם או לרתיעה שלהם מהממסד הרבני/ תורני. חלק מהרופאים גם משתמש באמצעי אלחוש או הרדמה למיניהם והורים רבים חשים שבכך הם מקלים על ילדם בטקס. אולם חשוב לדעת שפעמים רבות, רבות מאוד, ברית המלה אצל הרופא או הרופאה איננה ברית מילה ומבחינה הלכתית אין לה כל ערך.
 החתן והחותן  | >>
19/12/2007
מאמר חתונה ושמחות בנושא החתן והחותן כאשר אנו מגיעים לביקור אצל הורי אשתי יש לי קושי רב, מפני שמיד בבואנו, הסבא והסבתא כאילו לא רואים אותנו, ומתעסקים מיד עם ילדינו, הנכדים שלהם. זה פוגע בי. האם יש לי זכות לומר לאשתי שלא נלך יותר לביקור אצל ההורים שלה?
 היופי כמדד בשידוכין  | >>
19/11/2007
מאמר חתונה ושמחות בנושא היופי כמדד בשידוכין אני נפגש עם בחורה מצויינת, בכל היא מוצאת חן בעיני, ביראת השמים שלה, במידות הטובות וכו'. יש קצת בעיה עם המראה החיצוני שלה. לפעמים היא נראית לי שיא היופי, ולפעמים ממש לא. אני חושש שאולי בעתיד זה יפריע לי. יש רגליים לחשש כזה, או לא?
 שליחת ילד למעון  | >>
23/04/2007
מאמר חתונה ושמחות בנושא שליחת ילד למעון יש לנו ילד בן שנתיים וחצי, ואני ב"ה בהריון. בעלי נאלץ לנסוע לחו"ל למספר חודשים, והחלטנו להכניס את הבן למעון, כדי להקל עלי. הסברתי לילד שכעת, כשאבא לא בבית זה מאד יעזור אם ילך ברצון למעון. הוא ילד נבון, ובכל זאת הוא בוכה במשך כל השעות במעון. אני ממש קרועה כי אולי לא טוב לו שם. האם להתעקש או לחזור ולשהות איתו בבית כל היום?
 חיוב מעשרות מכספי חתונה  | >>
08/02/2007
מאמר חתונה ושמחות בנושא חיוב מעשרות מכספי חתונה כסף שהתקבל במתנה חייב במעשר (כולל מתנות חתונה). אבל אם המתנה יועדה ע"י הנותן למטרה מסוימת אין צורך לעשרה.
 הכרות למטרת חתונה - האם חובה לספר על בעיה גנטית  | >>
31/01/2007
מאמר חתונה ושמחות בנושא הכרות למטרת חתונה - האם חובה לספר על בעיה גנטית אני נפגש כבר זמן מה עם בחורה למטרת חתונה ושנינו מרגישים שישנה התאמה בינינו. אני מתלבט האם לשתף אותה בבעיה שיש לי, ואם כן, באיזה שלב של הפגישות. את הדברים החיצוניים היא רואה בעצמה (משקפים עבות, קצת קרחת וכו') אבל יש לי גם בעיה גנטית שאני חושש לחשוף אותה בפניה, שמא תנתק את הקשר.
 חתונה בגיל צעיר  | >>
25/01/2007
מאמר חתונה ושמחות בנושא חתונה בגיל צעיר אני בת 17 ויש לי חבר כבר זמן רב, ואני לא יודעת מה לעשות. מצד אחד אני רוצה כבר להתחתן איתו כי מאד קשה לנו כשאנחנו נפגשים. הוא התחיל ללמוד בישיבה, אבל לא תמיד אנחנו מתגברים על הכל, שנינו מרגישים שזה לא טוב. ההורים שלי רוצים שאסיים בגרויות. האם להתחתן?
 מקווה הטהרה  | >>
23/01/2007
מאמר חתונה ושמחות בנושא מקווה הטהרה בערב שלפני החתונה נוהגות כלות ללכת לטבול במקווה. בעדות המזרח נוהגות הכלות לבוא מלוות בנשות המשפחה ובחברות, החוגגות עמן את ליל טבילתן בשירים, בריקודים ובמטעמים. גם אם אין זה מנהגך, מומלץ כי תבואי מלוּוה באמך, אחותך הגדולה או חברה קרובה שתעבור עמך את החוויה
 משמעותה של ברית מילה  | >>
23/01/2007
מאמר חתונה ושמחות בנושא משמעותה של ברית מילה כיצד מותירה מצווה פשוטה אחת רושם נצחי, כלל עולמי, על כל העם היהודי.
 על הסכמי קדם נישואים - הרב דוד בן זזון  | >>
12/12/2006
מאמר חתונה ושמחות בנושא על הסכמי קדם נישואים - הרב דוד בן זזון חתונה בפתח ? מאמר זה נועד לשפוח אור על מהותם של ההסכמים ועל השאלות שהם מעלים
 איש ואשה זכו שכינה בינהם - ספר הדרכה לכלות וחתנים / הרב אלישיב קנוהל  | >>
07/12/2006
מאמר חתונה ושמחות בנושא איש ואשה זכו שכינה בינהם - ספר הדרכה לכלות וחתנים / הרב אלישיב קנוהל הספר עוסק בטהרת המשפחה, הדרכה זוגית, מנהגי החופה והדרכה לחיי אישות. ניתן דגש על הצגת ההלכות בצורה ידידותית ו'בגובה העיניים'. ניתנה תשומת לב גם להיבטים ביולוגיים ופסיכולוגיים.
 עזרה רוחנית לבעל  | >>
31/10/2006
מאמר חתונה ושמחות בנושא עזרה רוחנית לבעל בעלי עובד בעבודה לא מסודרת, בשעות לא שגרתיות ולא קבועות, וזה גרם לו להפסיק להתפלל במנין וגם להפסיק לקבוע עיתים לתורה. כאשר הערתי לו על כך הוא אמר לי שאני לא צריכה להיות אמא שלו, והוא יודע מה לעשות. האם להשאיר את המצב כמו שהוא או שיש לי מה לעשות?
 תיאום ציפיות  | >>
31/10/2006
מאמר חתונה ושמחות בנושא תיאום ציפיות אישתי היא אשה טובה, ובדרך כלל אני מרגיש הרבה אהבה כלפיה. אבל לפעמים יש לי ביקורת עליה, ואני מרגיש שזה פוגע באהבה בינינו. אני רוצה שהיא תשנה כמה דברים בהתנהגות שלה, אבל היא טוענת שזה קשה לה. האם יש עיצה?
 התערבות ההורים אחרי ה חתונה  | >>
21/10/2006
מאמר חתונה ושמחות בנושא התערבות ההורים אחרי ה חתונה ההורים שלי לא היו מרוצים מנשואי עם אשתי. למרות שכבר מספר שנים אנו נשואים, הם לא השלימו עם זה. כעת הם מבקשים שנעבור לגור לידם, ואז הם ישנו את היחס לאשתי. האם אנו חייבים לעבור דירה בגלל כיבוד הורים, והאם זהו צעד נכון?
 לקראת חתונה- על הדרכת כלות והדרכת זוגות  | >>
17/09/2006
מאמר חתונה ושמחות בנושא לקראת חתונה- על הדרכת כלות והדרכת זוגות לאחרונה נוצר גוון חדש בהדרכת כלות וחתנים. קיימת האפשרות שהמדריכה תפגש עם שני בני הזוג ולא רק עם הכלה. זהו שינוי משמעותי שעדיין מתהווה ומתפתח וטרם גובש דיו. המאמר במובא עוסק בנקודות החשובות העולות במפגשי ההדרכה בין אם הם עם הזוג או רק עם הכלה.
 חתונה -האחדות הרוחנית   | >>
19/07/2006
מאמר חתונה ושמחות בנושא חתונה -האחדות הרוחנית האחדות הרוחנית שבין איש לאשתו – האם זו אמירה או הלכה למעשה ?
 בר מצווה -הנחת תפילין  | >>
19/07/2006
מאמר חתונה ושמחות בנושא בר מצווה -הנחת תפילין מצוה ח - מצות עשה לקשור תפילין על ידו שנאמר "וקשרתם לאות על ידך". ומקום הנחתן הוא על הקיבורת במקום הגבוה. מצוה ט - מצות עשה להניח תפילין על הראש שנאמר "והיו לטטפות בין עינך". ומקום הנחתן הוא במקום שמוחו של תינוק רופס.