חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 

חתונה יהודית > מאמרים כללי  >  הפקת אירוע > בת מצווה ובר מצווה – תפיסת עולם

בת מצווה ובר מצווה – תפיסת עולם  
06/04/2008

בת מצווה ובר מצווה תפיסת עולם
העולם שייך לצעירים. מכירים את המשפט הזה? וודאי! הוא הפך כבר לעובדה. היום ילד בן 12-13 הופך לצרכן, למקבל החלטות, למישהו שהתקשורת- הכלי החזק ביותר ביקום מעלה אותו על נס and if you cant win it join it.  זה אומר רבותיי, ש"לנו הקשישים" בני ה30+ יש אחריות כבדה על כתפינו והיא- להביא את ילדינו לבגרות מנטלית ונפשית מהר מכפי שהתכוננו.
למשפטים כמו: "תנו לילד זמן להיות ילד" כמעט כבר אין מקום בעולמינו. מצער, אבל נכון. ילד שלא מוכן לכתה א' נכשל מבחינה חברתית ולימודית. ילד שלא מפתח כישרון ש"מאיר" אותו בסביבתו נבלע בין קבוצת ילדים "כוכבים" בתחומי הספורט, האמנות, הריקוד ומה לא?! ילד של ימינו צריך אדמה מוצקה לעמידה מול העולם שדורש את תגובתו ואנחנו ההורים לא יכולים להרשות לעצמינו להתעלם מכך.
כמה צעדים שיסייעו לנו להתחבר לתפיסת העולם הבר/ת מצוואית – ילדים כמבוגרים
א. יכולת הבחנה ושיפוט. "ויאמר הנחש אל האשה לא-מות תמתון: כי ידע אלהים כי ביום אכלכם ממנו ונפקחו עיניכם והייתם כאלהים ידעי טוב ורע:" בראשית פרק: ג פס :ד . המקורות מלמדים אותנו כי ידיעת ההבדל בין טוב ורע היא כלי אלקי. היא מבדילה אותנו מיתר החי ומאפשרת לנו להיות באמת צלם הא-ל, המחליט והמבצע. עלינו המבוגרים האחריות ללמד את ילדינו את הכלי הזה. לעזור להם להבחין בסכנות האורבות להם. לדעת להתחבר אל מה שיועיל להם.
ב. לא להסתיר. זוכרים את הדור ההוא ששתק כשהיה לו קשה? שהסתיר מהילדים קשיים כלכליים או סכסוכים משפחתיים? שגרם לנו להתעורר יום אחד ולהבין שחיינו בסרט של דיסני ולא הכל ורוד כמו שחשבנו וכעת עלינו להתמודד גם עם המידע וגם עם התוצאות ללא כלים?! זה לא בריא לדור הבר מצווה! הילדים של היום צריכים לדעת שיש קשיים, צריכים לקבל כוחות להתמודד איתם ובוודאי צריכים ללמוד מאתנו שבכל חושך יש נקודות של אור. ובכל רע יש טוב. להישאר אופטימים מתוך הידיעה שהם יכולים לסמוך על עצמם שיידעו להתנהל במשבר וגם למצוא דרך לצאת ממנו.
ג. כבוד וגבולות. דור הבר מצווה זועק לשוויון בינו ובין עולם המבוגרים. ישנם מבוגרים שמתייחסים להחלטות של הילד כחובה. אני רואה אותם במשרד שלי יושבים מול זאטוטה ומנסים לשכנע אותי ש"אין לנו ברירה, הילדה רוצה בת מצווה באולם מפואר מול 400 איש, היא רוצה להחליף 3 תלבושות במהלך הערב ולהזמין להקת 8 נגנים וחמש סוגי אטרקציות. אין לנו ברירה, זה מה שנעשה". חלק מהחינוך לדעת טוב ורע הוא לדעת כי לפעמים בעל המאה הוא בעל הדיעה, הוא לדעת שגם להורים יש שיקולים ודעתם קודמת כל עוד אנחנו הילדים תחת חסותם, משום שזו ההיררכיה הטבעית. ועלינו המבוגרים לעמוד על שלנו ולא להיכנע לתכתיבי הילדים. אנו בכל זאת למודי ניסיון, אנו צריכים לקחת אחריות מלאה על ההחלטות שלנו ובוודאי לא נצפה מהילדים לממן עבורנו את האירוע של עצמם. יום אחד גם הם יבינו שהגבולות שהצבנו משרתים אותם ומגנים עליהם.
ד. הזדמנות – קרקע, ביטחון עצמי ואמירה הם תוצר ישיר של הזדמנות להוכיח את עצמינו. ילד מקבל סמכות והקשבה מידי הסביבה כאשר היא רואה שהוא יודע מה הוא עושה. לכן אנחנו המבוגרים ניתן לו אותה. נאמר לו שאנו סומכים עליו. נאתגר אותו בהתנסויות חדשות. טוב נעשה אם נכוון אותו למטרה, נלמד אותו לתכנן את צעדיו לקראתה. בהלל הפקות מכינים ילדה לבת מצווה וילד לבר מצווה להופיע ביום האירוע בפרוייקט משותף של אנשי צוות מתחום הבמה. הילדים לומדים טקסטים ארוכים, מודרכים ע"י במאי או במאית, מקליטים שירים באולפן בליווי הדרכה קולית ולבסוף מופיעים מול כל הקהל במשך 20-30 דק'. כמה מבוגרים היו מעזים לעשות זאת? וכיצד תגיב הסביבה מול ילד ש"עשה את זה"? זה הכוח. זאת ההזדמנות האמיתית.
לסיום, אני מאחלת לכולנו שנשכיל לכוון את הדור הבא, דור הבר מצווה למטרות טובות, להובלה ולקיחת אחריות אישית וחברתית.
שיהיה במזל טוב ורק שמחות. אביטל אריכא – הלל הפקות