חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 

חתונה יהודית > מאמרים כללי  >  מוזיקה > תזמורת חסידית - מה לקחת בחשבון

תזמורת חסידית - מה לקחת בחשבון  
28/06/2015

במאמרים הקודמים מנינו את הגורמים העיקריים והמשניים הגלויים המשפיעים על עלויות התזמורת. ראינו כיצד בעזרת בחירה מושכלת ניתן לחסוך הרבה מאוד כסף.
במאמר זה נבחן מספר גורמים מוסווים שהרבה אנשים לא נותנים אליהם את הדעת בבואם לבחור תזמורת, העשויים לחסוך לכם אלפי שקלים. שווה לקרוא.
 
מע"מ – העצה הפשוטה ביותר. בררו היטב האם המחיר שהתזמורת מציעה לכם כולל בתוכו מע"מ. קיימות בשוק תזמורות המציעות מחיר ללא מע"מ, ובסוף החתונה הן שולפות את השפן מהכובע, ואתם נשארים עם כמה מאות שקלים פחות ממה שתכננתם. לכן, חשוב לברר היטב שהצעת המחיר שקיבלתם כוללת בתוכה את המע"מ.

שולחן לתזמורת – לרוב, תזמורת מנגנת החל משלב החופה ועד לסיום הערב, עם מנוחה בזמן המנה העיקרית, אז הם יושבים לאכול.
 
אמנם ללא ספק מגיע להם לנוח ולצבור כוחות (מה גם שאחרי האוכל סביר שהם ינגנו יותר טוב...), אך בואו נעשה רגע חשבון: תזמורת ממוצעת מונה כ-8 אנשים (כולל אנשי סאונד). 8 מנות פירושן תוספת של כאלף שקלים שלא לקחתם בחשבון...
אז מה אפשר לעשות?

קיימים שני פתרונות:
1. נסו לסכם עם בעל האולם כי השולחן לתזמורת ולצלמים אינו כלול במחיר, או שמחיר המנות יהיה מופחת, היות והם אינם יושבים בו כלל במהלך הערב, אלא רק בזמן המנה העיקרית. גם אם יגבה תשלום עבור המנה העיקרית, כבר חסכתם כמה מאות שקלים.

2. ניתן לסכם עם התזמורת כי הם ישבו רק בשולחנות בהם יש מקומות פנויים. פעמים רבות בעלי האולם גובים על פי שולחנות פתוחים, ולא על פי מספר המנות שהוצאו בפועל. במקרה זה, בכל מקרה אתם משלמים על המקומות הפנויים, ואתם חוסכים ע לות של פתיחת שולחן נוסף.
כמובן, לא כל תזמורת תסכים להסדר זה, בו לעתים קרובות הנגנים לא יושבים יחד, ויש לבדוק מראש עם בעל התזמורת האם האפשרות קיימת.


הגברה של האולם – ה"טריק" החדש של בעלי האולמות. האולם רוכש הגברה מינימלית המתאימה לתקליטן, ומחייב את הזוג בתשלום עבור השימוש בה (בדרך כלל בסביבות 1,500 ₪) גם אם לא נעשה בהגברה כל שימוש.
שימו לב: ברוב המכריע של האולמות, ההגברה אינה מתאימה לתזמורת הן מצד הכמות והן מצד האיכות, והתזמורת לא תוכל לקזז את העלות ששילמתם לאולם היות והיא חייבת להשתמש בציוד ההגברה שלה, וכך יוצא שאתם משלמים מחיר כפול.

אז מה אפשר לעשות?
מודיעים לבעל האולם שאתם מביאים תזמורת חסידית בעלת מספר רב של נגנים. ברוב המקרים בעל האולם ייסוג מדרישתו לשימוש בהגברה של האולם, היות וגם הוא מבין כי היא מתאימה לתקליטנים ולא לתזמורות.
במקרה ובעל האולם עדיין מתעקש על תשלום, עליכם לעשות את החשבון האם ההנחה שאתם מקבלים בעלות המנות שווה את תוספת התשלום עבור ההגברה. לעתים קרובות תגלו שהמחיר הסופי באולם אחר יהיה זהה או נמוך יותר...
 

 
מאת: ניר כהן - תזמורת צלול
*המידע המופיע במאמר זה הוא על דעתו של המחבר ואינו בהכרח תואם את הסטנדרט הקיים בתחום.
לחלק א'-  תזמורת לחתונה - כמה זה עולה לי ?
ניר כהן הוא גיטריסט ומנהל תזמורת צלוּל. חברי ההרכב, יוצאי ישיבות הסדר ובי"ס רימון (בו למדו מיטב המוזיקאים בישראל), יוצרים חתונה שמחה ומלאה התלהבות ואנרגיות לצד נגינה איכותית ומקצועית. בצלול מנגנים מוסיקה חסידית ויהודית מקפיצה ומרעננת, וגם הרקדה מזרחית (מרוקאית ותימנית), אירית, ישראלית, ומוסיקה יהודית מקורית.
בתזמורת צלול מאמינים שליחס טוב אין מחיר, ותוכלו למצוא שם אוזן קשבת לבקשות שלכם.
תזמורת צלול תגרום לאורחים שלכם לעזוב את הפולקע ולמלא את רחבת הריקודים...
ליצירת קשר- ניר: 050-6766682 או בקרו באתר הלהקה www.tsalul.com
אז תקשיבו ללב, תשמעו צלול.