חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 

חתונה יהודית > מאמרים כללי  >  מוזיקה > תזמורת לחתונה - כמה זה עולה

תזמורת לחתונה - כמה זה עולה  
27/10/2015

עלויות החתונה הגבוהות, והעובדה שזו כנראה הפעם הראשונה בחייכם בה אתם מתעסקים עם סכומים גבוהים ומקבלים החלטות כה חשובות, עשויה להכניס מעט ללחץ.
כדי לעשות סדר בדברים ולעזור לכם להירגע, יצאנו לשוחח עם ניר כהן מתזמורת צלול על עלויות של תזמורת לחתונה.
בסדרת מאמרים זו ננסה להסביר ממה מורכב מחיר התזמורת, מה גורם להפרשים גדולים כל כך במחירי התזמורות, והכי חשוב, ניתן טיפים להוזלה משמעותית של אלפי שקלים בעלויות.
 
אז איך יודעים כמה צריכה לעלות תזמורת?
נתחיל מהשורה התחתונה: מחירי תזמורות כיום נעים בין כ-4000 ₪ (1000$) לתזמורת מתחילה, ויכולים לטפס עד לסביבות 10,000+ ₪ (למעלה מ-2000$) לתזמורת וותיקה בעלת מספר נגנים גדול.
שמעתם נכון, הבדלים בין תזמורות שונות יכולים להתבטא בעשרות אחוזים, ולעיתים ההפרש במחיר אף יותר מכפול.
 
ארבעה גורמים הם המשפיעים העיקריים על מחיר התזמורת:
 
א.      איכות הנגנים – אין דין תזמורת המורכבת מנגנים מקצועיים ובוגרי בתי ספר למוזיקה (דוגמת בי"ס רימון או האקדמיה למוזיקה) כדין תזמורת המורכבת מכמה חבר'ה שנפגשו בישיבה והחליטו לנגן יחד.
תוספת המחיר לנגן מקצועי שהמוזיקה היא עיקר עולמו למחיר שידרוש נגן חובב, תנוע בין 200 ל-400 ₪ לכל נגן. תכפילו במספר הנגנים, ותקבלו הפרש משמעותי במחיר התזמורת הסופי.
כמובן, איכות הנגינה לא אומרת דבר על השמחה והאנרגיות שיש על הבמה, ולפעמים דווקא ההתלהבות של הנגנים על הבמה היא שעושה את האירוע (סבתא שלי תמיד אומרת שחתונות עם בני ישיבות הן החתונות הכי שמחות). לכן חשוב לחפש תזמורת שתוכל לשלב נגינה מקצועית לצד התלהבות של בני ישיבה.

ב.      מספר הנגנים -  בתזמורת ממוצעת חברים בין 5 ל-7 נגנים, ובהתאם לכך משתנה עלות התזמורת. הורדתם או הוספתם נגן? השפעתם על העלות באופן ישיר.
אמנם, אם התזמורת מנגנת ללא עיבודים מסודרים (נקודה שחשוב לברר...), מספר גדול יותר של נגנים פירושם פוטנציאל גדול יותר לאנדרלמוסיה על הבמה, כשכלי אחד "מתנגש" באחר, אך בדרך כלל בתזמורת מקצועית בעלת עיבודים כתובים, כל נגן הוא צבע חדש ומעניין באוזן, ותוספת מבורכת.
חלק מהתזמורות מאפשרות שינוי במספר ובהרכב הנגנים, וחלק יתעקשו על ההרכב הספציפי.המלצתנו: זרמו עם האפשרויות שהתזמורת מציעה לכם. אל תתעקשו להוסיף נגן כינור אם הוא לא חלק מהאופציות המוצעות בהרכב, ולחילופין אל תתעקשו להוריד נגן אם אומרים לכם שהדבר עלול לפגוע בנגינה. כך תקבלו את התזמורת במיטבה.


ג.       וותק וביקוש שיש לתזמורת – כמו בשאר תחומי החיים, לשם טוב ולביקוש יש תפקיד מכריע בתמחור.
תזמורת בעלת ביקוש רב (או פרסום רב, שעולה לא מעט) תעלה את המחיר, וכך תיצור מסנן טבעי לכמות האירועים. נגינה בלמעלה מ-3 אירועים בשבוע באופן קבוע עשויה להיות מתישה ושוחקת מאוד, ותזמורות רבות מגבילות את מספר האירועים בהם הן מוכנות לנגן.
לכן אם העלות חשובה לכם, חפשו תזמורת שהמחיר אותו היא דורשת מבטא עלות אמיתית, ולא מתפקד סתם כמסננת. כמובן, אין הכוונה ללכת ולבחור בתזמורת חדשה וללא ניסיון (אחרי הכל, המקצועיות והשמחה של התזמורת משאירות את הרושם החזק ביותר הרבה אחרי שהחתונה נגמרה), אלא למצוא את השילוב הנכון של תזמורת בעלת וותק (המלצתנו: שוק התזמורות החסידיות הינו שוק קשה. תזמורת ששורדת למעלה משנתיים היא, כנראה, תזמורת טובה) ומחיר ריאלי.

ד.      עונות השנה – כמו בכל תחום האירועים, הפרשי העלויות בין חתונה בשיא הקיץ לבין חתונה בשיא החורף יכול להגיע עד 10-15%. אמנם זהו הפרש שאינו משמעותי כמו מחיר המנה באולם (שם ההפרש יכול להגיע לאלפי שקלים), אך עדיין זהו בהחלט שיקול בבחירת תזמון החתונה. ב 600-700  ₪ חיסכון הללו תוכלו להוסיף נגן נוסף לתזמורת, או לקחת תזמורת יקרה יותר שבקיץ לא יכולתם להרשות לעצמכם.

לארבעת הגורמים העיקריים אותם מנינו, עשויים להצטרף גורמים נוספים המשפיעים על עלות התזמורת, כמו תוספת מרחק, אובר טיים, הגברה לחופה וכדומה בהם נדון במאמר הבא -
 

מאת: ניר כהן - תזמורת צלול
ניר כהן הוא גיטריסט ומנהל תזמורת צלוּל. חברי ההרכב, יוצאי ישיבות הסדר ובי"ס רימון (בו למדו מיטב המוזיקאים בישראל), יוצרים חתונה שמחה ומלאה התלהבות ואנרגיות לצד נגינה איכותית ומקצועית. בצלול מנגנים מוסיקה חסידית ויהודית מקפיצה ומרעננת, וגם הרקדה מזרחית (מרוקאית ותימנית), אירית, ישראלית, ומוסיקה יהודית מקורית.
בתזמורת צלול מאמינים שליחס טוב אין מחיר, ותוכלו למצוא שם אוזן קשבת לבקשות שלכם.
תזמורת צלול תגרום לאורחים שלכם לעזוב את הפולקע ולמלא את רחבת הריקודים...
ליצירת קשר- ניר: 050-6766682 או בקרו באתר הלהקה www.tsalul.com
אז תקשיבו ללב, תשמעו צלול.