חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 

חתונה יהודית > מאמרים כללי  >  הפקת אירוע > פיקוח על כשרות האולם

פיקוח על כשרות האולם  
16/12/2012

לאחרונה נפוץ בחתונות ארגון "כושרות" השולח פקחים לשהות במטבחי האולם ולהכשיר את האירוע. האם אין זה מהווה פגיעה בסמכות הרבנות הראשית לישראל? האם יש הצדקה למחיר הגבוה מאד שנדרש החתן לשלם כשגם ככה הוצאות החתונה הן רבות?


תשובה מאת הרב שמואל אליהו שליט"א

אני משמש כרב העיר צפת, חבר מועצת הרבנות הראשית וחבר ב"ועדת הכשרות הארצית". אני יכול ליצג בפניך משהו מ"הרבנות". ראיתי את פעולת ארגון "כושרות" כמה וכמה פעמים ואין לך דבר יותר חשוב מזה. הם עוזרים לנו הרבנים שעסוקים במלאכה מאוד. לפעמים הם מאירים את עיננו על טעויות. לפעמים הם עוזרים לגלות רמאויות. תמיד הם נותנים לנו כוח להעלות את הרמה של הכשרות.

מה שכתבת על עלות מחיר פיקוח על אירוע, אינני מבין כלל. המחיר הזה הוא מחיר אפסי. אם רוצים לעשות מערכת פיקוח יעילה יש חובה לעשות אותה כלכלית. אם היא תהיה על בסיס התנדבותי היא לא תחזיק מעמד. במצב הזה כל ההתנדבות מתועלת לכלים מעשיים והיא יכולה להתפתח ולהועיל בכל כוחה. לו היו שואלים אותי הייתי אומר להם לקחת מחיר גם על הנסיעה וגם על שעות העבודה הרבות וגם על הפיקוח. ירבו כמותם בישראל.

הרב שמואל אליהו.


בהמשך לתשובת הרב שמואל אליהו מצ"ב תגובת אירגון "כושרות" לשאלה:
א. ארגון כושרות עומד בקשר רציף, יומיומי עם כל מנהלי מחלקות הכשרות ברבנות הראשית.
ב. ספר ההנחיות של הרבנות הראשית להפעלת אולמות, מסעדות, קייטרינג וכו', הוא נר לרגלי הפועלים במסגרת ארגון כושרות.
ג. ההדים שהננו מקבלים מגורמי הכשרות הרשמיים הינם, שעבודת הארגון תורמת רבות להעלאת קרן הרבנות הראשית ולשיפורים משמעותיים ברמות הכשרות בכל מקום שיד הארגון מגעת.
ד. בהסכמה עם גורמי הכשרות הרשמים, הארגון איננו עוד בד"ץ כשרות, אלא "פיקוח באירועים", כלומר פיקוח שישמרו הנחיות הרבנות הראשית באירועים הללו.

המאמר פורסם באתר www.yeshiva.org.il