חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 


איך יודעים שזה זה?  
18/03/2009

איך יודעים האם זה זה?!
 
שאלה? איך יודעים אם הקשר שלנו נועד להימשך, ואנו רק צריכים להמשיך להשקיע עבודה משותפת, או שיש להיפרד?
תשובה: במילים אחרות נשאלת כאן השאלה "איך יודעים שזה זה", שאלת מיליון הדולר הנשאלת שוב ושוב והמטרידה כה רבים שעומדים בפני הדילמה אם להמשיך בקשר או להפסיקו.
חז"ל מדריכים אותנו: "חן אשה על בעלה".הקשר חייב להתבסס על מציאת חן הדדית. מהי אותה מציאת חן? קשר בין איש לאשתו איננו מסתכם בבדיקת כלל הפרמטרים החשובים לכל אחד ובהתאמת התכונות המרכיבות את האישיות של כל אחד. לו היה המצב כך, די היה להכניס את סך הנתונים במחשב, לתת למחשב לעבד אותם ולבחור באחת האופציות שהלה מציע. עוד לפני עידן המחשב, כך פעלה אותה מטרונה שזיווגה מאה עבדים למאה שפחות [הנתונים מתאימים!] ומצאה אותם למחרת פצועים וחבולים.
 ברור וידוע שהאהבה הולכת ומתפתחת לאחר החתונה, שהאהבה מתפתחת לאט לאט באמצעות הנתינה, ושאמנות האהבה הינה השקעה אין סופית. ברם, הרצון לקשר, ההימשכות של כל אחד להיות במחיצתו של השני, הם בוודאי תנאים בסיסיים שיהוו את הקרקע להתפתחות האהבה. הלכך, לא ניתן להסתפק בקשר המבוסס על התאמת נתונים רציונלית בלבד.
כמובן שרצוי מאוד לבחון את היסודות ה"שכליים" מראש כדי למנוע מצב של "אורות ללא כלים", של היסחפות רגשית ללא תשתית מוצקה של "שדה נבחרים תואם" (ביטוי ששמעתי מהרב שלמה אבינר). אך כאמור, אין להסתפק בכך.
החן (= חכמה נסתרת) הוא מעל המילים ולא קשור למילים. החן, הניכר בפניו של אדם, בזיו שלו (בלשון המהר"ל) , נובע משורש נשמתו והופך כל אדם לייחודי ומיוחד. זוהי אותה הילה, אותה הארת פנים המקרינה ומשאירה רושם על מי שנמצא בחברתו. האם ישנו חיבור ברובד הזה? האם קיימת התחושה שה"יחד" טוב יותר מאשר ה"לבד"? כמובן שיש לבדוק אם הרצונות הרוחניים תואמים ואם יש ציפיות תואמות לגבי אופי הבית שרוצים לבנות. אין זה מספיק. יש לשאול: שמא יש תחושת שעמום, או רדידות? או שאדרבה - יש כאן מענה לנפש? האם קיים הרצון להיפתח זה בפני זה? האם הנוכחות ההדדית נותנת כוח? האם הוא מעניק לי ברובד הרגשי דברים שאין בי? האם אני רוצה לקבל ממנו מה שהוא כוסף לתת לי?
לפעמים מאוד רוצים להיפתח רגשית ובכל זאת זה לא קורה, או שזה קורה אך בכל זאת לא מעיזים "ללכת על זה". במקרים כאלו, מומלץ להתייעץ כדי לבחון מה יוצר את החסימה ולחסוך סבל רב לשני הצדדים.
והעיקר, שירבו שמחות בישראל!
כותב המאמר
נעמי וולפסון

מחברת הספר "ודבק באתו" ומנחה זוגות בבניית הבית והמשפחה.

ייעוץ לקשר זוגי גם לפני הנישואים

052-5665653
ד.נ מז' בנימין
אתר אינטרנט
nomi2@zahav.net.il