חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 

חתונה יהודית > מאמרים כללי  >  הכל לכלה > איך תבחרי את שמלת חלומותיך?

איך תבחרי את שמלת חלומותיך?  
15/06/2015

תחת הגדרת שמלת כלה צנועה או שמלת כלה בסגנון עיצובי מסוים, ישנם אין ספור דגמים וגזרות. גם מעצבות שמלות כלה וסלוני כלות שמותאמים לכלה הדתית יש לרוב. את הכלה, עומדת אבודה מול המשימה הגדולה והמשמעותית של מציאת השמלה עליה חלמת.
פעמים רבות יצא לי לספר לכלות את סיפור שמלת הכלה שלי, כי אני חושבת שניתן להסיק ממנו מסקנות ולבחור שמלת כלה בדרך נכונה יותר.
כאשר הלכתי לבחור את שמלת הכלה שלי, לקחתי איתי את אימי ואחותי הגדולה בכדי לשמוע עוד דעה. לאחר סריקה קצרה ברשת יצאנו לתופרת הראשונה. כבר במקום הראשון שחיפשנו, לאחר מדידת כמה דגמים מצאתי את שמלת הכלה שלי. הכל הלך חלק, מדידה שניה, מדידה סופית והשמלה מוכנה. שמלה יפיפייה ומחמיאה. קבענו תאריך בו אקח את השמלה והכל נראה טוב. הבעיה הייתה בתוכי, משהו הרגיש לי לא בנח בשמלה וזה לא שהיא לא החמיאה, להיפך. אבל עם כל המחמאות לא הרגשתי עצמי בשמלה הנבחרת (והמוכנה). לא היה לי נעים עם הנורמה ששמלות הכלה פעמים רבות נתפרות מידה אחת (לפחות) צמודות יותר ממה שכלה דתית רגילה ללבוש ביום יום. עם תפירה מעולה, התוצאה הייתה סופר מחמיאה אך כמו שאמרתי, לא הרגשתי עם זה טוב. במיוחד בידיעה שכל העניים מופנות אלי בחתונה. לי אישית לא היה את הכח לשנות, מסביבי כולם אמרו לי שהשמלה מהממת ולא הבינו את הבעיה שלי. היחיד שהבין לליבי היה בעלי, שתמך בי באמירה שגם שבוע לפני החתונה עוד אפשר לשנות. חזרתי  לתופרת.
אין מילים בפי לתאר את תגובת התופרת. היא אמרה שאומנם דבר כזה לא קרה לה מעולם, אבל היא נתנה לי הרגשה טובה שאני פועלת לפי ליבי. היא אמרה שהיא הרגישה בזמן הבחירה שלי שאני לא ממש מביעה עמדה ויותר מתייעצת בדעת אמא שלי ואחותי שעזרו לי לבחור שמלה. בסופו של סיפור, התופרת נרתמה למשימה ותפרה לי שמלה חדשה בלו"ז צפוף של שבוע. הכל מתוך רצון שאהיה מרוצה.
אז איך מומלץ לבחור שמלת כלה?
לסיבוב החיפושים הראשון, לכי לבד עם לבך. תופרות בסלונים יעידו, שכאשר כלה באה לבדה הבחירה שלה הרבה יותר תשקף את טעמה האישי ולא תגשים את חלומות הסובבים אותה. את החברות והמשפחה תשאירו למדידה השנייה, כך שהם לא יפסידו את החוויה ואת תבחרי שמלה לפי טעמך האישי ופחות מתוך נורמות חברתיות.
כשאת מודדת שמלת כלה תרגישי בנח להסתובב, לשבת ולרקוד בכדי לבדוק עד כמה השמלה נוחה, תרגישי מסביבך את הצוות עד כמה הוא קשוב להרגשות שלך. גם אם מצאת שמלה מקסימה במקום שלא קשוב לך, המשיכי לחפש. את השמלה חייבים לתפור במקום בו את במרכז כך שכל התהליך המרגש יעבור בנעימים עם זיכרונות טובים.