חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 

חתונה יהודית > מאמרים כללי  >  הפקת אירוע > נו, אז מתי חתונה?

נו, אז מתי חתונה?  
10/10/2013

אחת השאלות אותה תישאלו עם הודעתכם על האירוסין זה הצפי לחתונה.
ישנם זוגות זריזים שמפיקים את החתונה תוך חודש חודשיים, ישנם שמחכים שנה בין האירוסין לחתונה, וישנם כמובן בין לבין. בעבר הייתה תקנת חז"ל לחקות שנה בין האירוסין לחתונה, אך כיום בגלל שהאירוסין המחייבים הלכתית נעשים תחת החופה כבר אין עניין לתקנה וכל זוג כפי רצונותיו ומצבו ואופיו מחליט כמה זמן יעבור בין האירוסין לחתונה.
דבר ראשון צריך הזוג לחשוב  על משמעות הזמן ו"איך" לוקחים אותו.
ישנם זוגות שירצו לנצל בנחת את התקופה ויחליטו למשוך אותה, ובכך ליהנות מההגדרה החדשה, ולארגן חתונה 'בקצב שלהם'.
יש לקחת בחשבון שתקופה זו היא רגישה במיוחד. בהפקת החתונה, מציאת מקום מגורים ותכולת דירה יש לא מעט פרטים לארגן ולא מעט החלטות לקבל. וכמובן ברקע יש שתי צדדים של הורים עם דעות משלהם. לכן יש זוגות  שיעדיפו לצמצם את התקופה המבולבלת כמה שיותר ולהגיע בהקדם לקרקע היציבה של חיי הנישואין. בכך ש 'יורידו את הראש' ויחלצו מעט- יגיעו מהר לחתונה עצמה.
תעצרו רגע ותחשבו בערך תוך כמה זמן הייתם רוצים להיות תחת החופה. יש להתחשב גם בנתונים כמו צבא, לימודים וכו'. קחו בחשבון גם שיש משמעות כלכלית לעונה ולתאריך אותם תבחרו. הכלל הוא שככול שיש יותר ביקוש לחתונות המחירים בכל העסקים עולים (אולם, להקה, שמלה וכו') כך שחתונה בקיץ יקרה הרבה יותר מחתונה בחורף, וכמובן אם מדובר בתאריך מיוחד כמו ט"ו באב 11\11\11 וכו'. לעומת זאת חתונה בחורף, ביום שישי בצהריים או בסגירה על תאריך פנוי בתווך קצר יכולה להסתכם בחיסכון של אלפי שקלים.
אחרי ההגדרה ב'גדול', תוך כמה זמן רוצים להתחתן יש לקחת בחשבון שישנם לא מעט ימים בשנה שהלכתית לא מתחתנים בהם, כך שהם קודם כל יורדים מרשימת האפשרויות. ככלל בשבתות, חגים (כולל חול המועד) וימי בין המייצרים לא מתחתנים. לגבי ימי ספירת העומר ישנם מנהגים שונים.
נוסף על הימים אלו יש ימים שכדאי להימנע מהם באופן כללי ובאופן אישי. תחשבו על האורחים שלכם- עדיף לא לקבוע תאר שילחיץ את המוזמנים כמו בערב של בדקת חמץ (גם לא יומיים קודם...), ערבי צומות וכו'. גם באופן אישי רצוי להתחשב במי שקבע חתונה לפניכם אם קהל המוזמנים חופף במידה רבה כדי לא ליצור אי נעימויות ביום שמחתכם.
את התאריך יש לקבוע עם בעל העסק בתחום שהכי משמעותי לכם. סביר להניח שזה יהיה האולם והתזמורת. בררו מספר תאריכים פנויים סביב התאריך אותו בחרתם על מנת שתוכלו למצוא תאריך שיתאים לאולם וללהקה אותם תרצו. אחרי שתאריך מסוים הסתדר עם האולם והלהקה, וסגרתם סופית. תמשיכו הלאה עם בעלי מקצוע כגון צלם, רכב, אטרקציות וכל מה שעולה על דעתכם.