חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 


סוד הנישואין  
05/02/2009

סוד הנישואין – "פנים אל פנים"                                                                                                             נעמי וולפסון -
                                                                                                                                                                יועצת זוגית
 052-5665653               
 
 באופן מפתיע, חלק ניכר מהמריבות של הזוגות אינו נובע מפערים מהותיים בין האיש לאשתו. היה מקום לחשוב שרוב הוויכוחים של הזוגות יהיו סביב שאלות מהותיות הנובעות מפערי השקפה, מתפיסות אמוניות שונות, משאלות העומדות ברומו של עולם.אך בפועל, זוגות רבים על ה"פכים קטנים" של החיים - על הפירורים שנשארו על השיש, על הפטרוזיליה החסרה בסלים המלאים, על החלון הפתוח (או הסגור), על העיתון שנשאר בסלון, על שיחות הטלפון שלא נגמרות...
ומדוע?
כל אחד מבני הזוג מגיע לנישואין עם "ערכת ציפיות" משלו. כל אחד מבני הזוג מצפה שהשני יעניק לו את כל מה שחסר לו ויממש את כל משאלותיו.
לכאורה, המריבות צפות כשהציפיות מנוגדות. למשל, כשהאיש אוהב סדר והאשה זורמת עם הבלגאן. כשהאיש רוצה אורחים כל שבת והאשה משתוקקת למנוחה ולאינטימיות משפחתית. ברם, האמת היא שלשני בני הזוג אותה ציפייה – כל אחד מצפה שבן הזוג יתחשב בשיגעונות שלו, כל אחד מצפה שהשני יעשה בעבורו את מה שרצוי לו ומה שמתאים לו.
קשר כזה מכונה בתורת החסידות קשר של "אחור באחור", דהיינו קשר שבו כל אחד מבני הזוג רואה רק את עצמו ואת רצונותיו. במצב זה, רק הצד האחורי של בן הזוג נראה, כלומר רק הצד הזהה לכל אדם. הצד המייחד את בן הזוג, המגלה את פנימיותו (עם כל מעלותיו ושיגעונותיו), אינו נראה כלל.
לעומת זאת, בקשר של "פנים בפנים" כל אחד מתבונן בפניו של בן זוגו ומגלה את פנימיותו. במצב זה כל אחד יוצא מהקונכייה של עצמו ומגלה את התווים הייחודיים לבן זוגו.
רעיון זה הוא לעניות דעתי השורש והיסוד לבניית קשר אוהב נכון ואמיתי; כאן טמונה ציפור הנפש של המסע מרתק – מסע הנישואין.
 
    כשבית המקדש עמד על טילו, זכו ישראל לעיתים לגלות את סוד הכרובים ש"הן מעורים זה בזה" (יל' שמ' במדבר ד). ומתי זכו? הגמרא (ב"ב צא, א) מתארת שני מצבים אפשריים של הכרובים: "פניהם איש אל אחיו" כלומר "פנים אל פנים" ו"פניהם לבית" כלומר "אחור באחור". הכרובים מגלים את סוד הקשר הקיים בין קוב"ה לעמו ישראל. במצב של "פניהם איש אל אחיו" זכה עם ישראל לראות באופן גלוי את אהבת ה' אליו. ומה טיבה של אהבה זו? "דוגמת זכר ונקבה האוהבים זה לזה" (רש"י שם). גילוי אהבת ה' לעמו קשור באופן ישיר ובלתי אמצעי לקשר האהבה הנרקם בין איש לאשתו. הכרובים "המעורים זה בזה" הם שיקוף וראי של קשר האהבה בין איש לאשתו.
 מכאן אנו למדים שהצד המעשי של הציפייה לישועה ולהשבת המקדש בתוכנו הוא קודם כל בחיזוק קשר הבריתבין איש לאשתו.
הבסיס לבניית חיי נישואין איתנים ומאושרים הוא עמדתו של כל אחד מבני הזוג כלפי השני. לאן פניו מופנות? כלפי בן הזוג או כלפי עצמו? האם קיים בו רצון להיות קשוב לצורכי בן זוגו? או שמא כל אחד נותר בציפייה שהשני ימלא את משאלותיו וציפיותיו? האם קיים בו הרצון להעניק מעצמו ומאהבתו? האם קיימת בו מוכנות לפתח רגישות ואכפתיות כלפי בן הזוג שרצונותיו וציפיותיו כה שונים משלו?
אם בני הזוג יכולים לענות בחיוב לשאלות אלה מובטח להם שידעו לבנות את חיי הנישואין שלהם על אדני השמחה והאהבה.
 
 
 
 
כותב המאמר
נעמי וולפסון

מחברת הספר "ודבק באתו" ומנחה זוגות בבניית הבית והמשפחה.

ייעוץ לקשר זוגי גם לפני הנישואים

052-5665653
ד.נ מז' בנימין
אתר אינטרנט
nomi2@zahav.net.il